مناسبت‌های اسفندماه 1400 همراه با شرکت مهندسین مشاور اشن زاینده رود

 

در کشور عزیزمان ایران، روز 11 شعبان مصادف با 23 اسفند روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) فرزند امام سوم شیعیان، روز جوان نامگذاری شده است.

جوانی، بهار عمر و فصل طربناک زندگی است. هیچ دوره ای از زندگی چون روزگار جوانی، سرسبز و خرّم نیست، و هیچ انسانی همانند زمان جوانی، توان مند و پرانرژی نیست. بسیاری از پیروزی ها و کامیابی ها، تنها در سایه جوانی امکان پذیر است و بسیاری از آرزوها و هدف ها، فقط در فرصت جوانی قابل دست یابی است. جوانی فرصتی است که بر خلاف بسیاری از فرصت های دیگر، تنها یک بار در اختیار همه قرار می گیرد و چون به انجام خویش برسد، هرگز امکان تکرار نخواهد داشت..

جوان، محتاج اسوه و الگوست. اسوه و الگوی جوان، باید جوان باشد؛ تا فضایل و کمالات این جوان دست یافتنی و ملموس باشد.

 

قرآن برای زندگی بشر، اُسوه و الگو معرفی می کند؛ و لکم فی رسول الله اسوه حسنه. اگر پیامبر و سبک زندگی نبوی اسوه و الگوست، هر شخص و سبک دیگری اگر بخواهد اسوه و الگو باشد، باید رنگ و بوی پیامبر را داشته باشد و اشبه الناس خلقاً خُلقاً و منطقاً برسول الله باشد.

 

امام حسین علیه السلام حضرت علی اکبرعلیه السلام را عصارة بنی هاشم و شبیه ترین مردم به پیامبر صلی الله علیه وآله دانسته، فرمود هر وقت دلمان برای رسول الله تنگ می شد، مشتاق زیارت علی اکبر می شدیم و زیارت و ملاقات علی اکبر علیه السلام بود که دلمان را در فراق پیامبر صلی الله علیه وآله تسلی می بخشید.

این روز خجسته را که روز استقامت، پایداری و شجاعت می باشد را به تمام جوانان که  قشرعظیم جامعه و قلب تپنده کشور را تشکیل می دهند تبریک و تهنیت عرض می نماییم